suzukii 1300 (Nr 5748303)

suzukii 1300

Marka i model:

suzuki

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Australia, Queensland, Brisbane

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Ciampino

10 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.