(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-25 13:34

Świnki morskie

(Nr 2413472)
Świnki morskie

Waga w kg (łączna):

2.00

Dystans: 543.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny