(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sx4 (Nr 5224618)

Sx4

Marka i model:

Suzuki sx4

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 744.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Střední Čechy, Kladno

Od 10 paź 2019 do 19 paź 2019

Adres i termin dostawy

Słowenia, Upravna Enota Ljubljana, Lublana

Od 21 paź 2019 do 22 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.