Sym 125 (Nr 6072066)

Sym 125

Marka i model:

Sym symphony

Waga w kg (łączna):

110

Budżet zlecenia [€]:

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1867.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Massafra

25 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.