SYM E BONUS 110 (Nr 6472577)

SYM E BONUS 110

Marka i model:

SYM E BONUS 110

Waga w kg (łączna):

96

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 387.00 km

Adres i termin nadania

Malezja, Federal Territory Of Kuala Lumpur, Kuala Lumpur

18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Malezja, Kedah, Sp; S Petani; Sg Petani

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.