Sym Fiddle III, 50 cm³ (Nr 5683210)

Marka i model:

Sym Fiddle III

Waga w kg (łączna):

115

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1228.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Herzberg

22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Raggiolo

27 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.