Sym HD Evo 200i (Nr 7347397)

Sym HD Evo 200i
Waga
Sztuk
Sym HD Evo 200i
Długość
206 cm
135 kg
1
Łączna waga:
135 kg
Dystans
629 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 3 maj 2021 do 7 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 maj 2021 do 8 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.