(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SYM JOY 200 ROLLER (Nr 5737118)

SYM JOY 200 ROLLER

Marka i model:

Sym joy 200

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1087.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Weil Am Rhein

Od 30 mar 2020 do 2 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Midlands, Coventry

Od 6 kwi 2020 do 10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.