Sym simphony 125s (Nr 6178599)

Sym simphony 125s

Marka i model:

Sym simphony 125

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

1

Dystans: 609.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

22 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

26 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.