(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sym sr 125cc (Nr 5206166)

Sym sr 125cc

Marka i model:

sym sr 125cc

Waga w kg (łączna):

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 448.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Dénia

8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 11 lis 2019 do 17 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.