(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sym Symphony 125 (Nr 6558752)

Sym Symphony 125
Waga Sztuk:
Sym Symphony 125
Długość
199 cm
109 kg
1
Łączna waga: 109 kg
Dystans: 2822 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 wrz 2020 do 7 paź 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Dalarna, Falun

Od 9 paź 2020 do 16 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.