Sym Symphony 125 (Nr 7680301)

Sym Symphony 125
Waga
Sztuk
Sym Symphony 125
Długość
199 cm
109 kg
1
Łączna waga:
109 kg
Dystans
1882 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Neapol

Od 10 lip 2021 do 11 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.