(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SYM XS125k (Nr 7606747)

SYM XS125k
Waga
Sztuk
Yamaha TDM 900
Długość
218 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
74 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Barakaldo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Noja

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.