(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Szczeniaczek (Nr 7979860)

Szczeniaczek
Waga
Sztuk
Szczeniaczek
10 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
388 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Dąbrowica-Kolonia

Od 23 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Kozice Dolne-Kolonia

Od 23 sie 2021 do 31 sie 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.