(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-11-22 10:21

szczeniak bulterier

(Nr 2171382)
szczeniak bulterier

Waga w kg (łączna):

14.00

Dystans: 2137.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

    Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Czerkasy, 18000, Ukraina

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lelystad, Holandia

Termin elastyczny