(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-02-01 19:17

SZCZENIAK HUSKIE

(Nr 2342928)
SZCZENIAK HUSKIE

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 408.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

    Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Kamostek, 98-160, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ełk, 19-300, Polska

Termin elastyczny