szczeniak mieszaniec (Nr 5962886)

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 1549.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Trzebiatów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.