(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Szczeniak owczarka szkockiego collie (Nr 5950904)

Waga w kg (łączna):

2

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 235.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Krzczonów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Nieporęt

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.