(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-05-31 11:06

Szczeniak Yorkshire terrier

(Nr 1820540)
Szczeniak Yorkshire terrier

Dystans: 1202.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Pets transport

    Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić autem, jeśli mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Augustów, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paderborn, Niemcy

Termin elastyczny