(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-29 20:43

Szczenię psa

(Nr 2333056)

Waga w kg (łączna):

2.00

Dystans: 191.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Niemodlin, 49-100, Polska

1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Wadowice, 33860, Polska

1 lut 2018