(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2016-11-26 21:52

Szklany zyrandol z 9900 Lienz do 1080 Wieden

(Nr 1456792)

Długość [m]:

0,5

Szerokość [m]:

0,5

Wysokość [m]:

0,7

Waga w kg:

15.00

Typ usługi:

Kompleksowa usługa: transport, załadunek i rozładunek

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 464.10 km

Informacje dodatkowe:

Trzeba zaplacic przy odbiorze 150Euro

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych warto z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić elastycznymi elementami osłaniającymi. Delikatną rzecz dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze swoje zainteresowanie powinno się poświęcić przedmiotom łamliwym i dodatkowo należy zapełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia przedmiotu folią, znaczące będzie także otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

    Jeżeli transportujemy wielkie tłukące się elementy takie jak: lustra, to warto ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Szklany element zawijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w kartonie i drukowanymi literami notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z podobnym napisem.

    Małe szklane przedmioty na przykład szklanki, lampki należy osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W dalszym kroku umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, przykładowo żyrandole lub monitory, warto użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, takie jak ręczniki lub szmatki.

    Koszt przewozu przedmiotów kruchych zależy od wagi, formatów, odcinka do pokonania i daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeśli życzymy sobie, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na Clicktrans.pl transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 PLN.

Adres i termin nadania

Austria, Lienz, 9900

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Wien, 1080

Termin elastyczny