Szosowy (Nr 7602150)

Szosowy
Waga
Sztuk
Szosowy
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
4684 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 4 kwi 2021 do 27 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź zakupić pasujący karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.