(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Szpic miniaturowy (Nr 4904334)

Szpic miniaturowy

Waga w kg (łączna):

6.00

Dystans: 886.00 km

Adres i termin nadania

Białoruś, Mińsk, Mińsk

15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.