Szukam transportu typu Lora (Nr 6054819)

Szukam transportu typu  Lora

Marka i model:

Vw Golf Skoda Octavia Ford Focus kombi

Waga w kg (łączna):

16000

Liczba sztuk:

8

Dystans: 672.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Heidenau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wierzbice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.