(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-11-16 13:54

szyba boczna autobusowa

(Nr 2159757)
szyba boczna autobusowa

Długość [m]:

1.8

Szerokość [m]:

0.95

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

20.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Dystans: 281.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu elementów łatwo tłukących się, delikatnych lub niewytrzymałych należy wcześniej rozpatrzeć możliwość osłonięcia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń pakunku warto wypełnić plastycznymi częściami osłaniającymi. Element kruchy najlepiej owinąć w folię stretch – w głównej mierze uwagę należy poświęcić przedmiotom pękającym i pamiętać, żeby wypełnić puste przestrzenie w kartonie, żeby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia elementu folią, zasadnicze jest również otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

    Gdy przewozimy duże szklane elementy na przykład lustra, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed rozbiciem jak i przed popękaniem. Łatwo tłukący się przedmiot zawijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, układamy w kartonie oraz drukowanymi literami umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

    Nieduże ze szkła przedmioty takie jak szklanki, butelki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. Następnie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie dotykały się. Taką samą metodą pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, takich jak lampy lub monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, jak np. ręczniki lub gąbki.

    Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, formatów, trasy i daty realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie zastosowania profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeżeli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła około 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 złotych.

Adres i termin nadania

Gryfice, 72-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grudziądz, 86-302, Polska

Termin elastyczny