(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Szyba przednia (Nr 5471344)

Szyba przednia

Długość [m]:

1.70

Szerokość [m]:

0.01

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

20

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 429.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Zbąszyń

Od 18 lis 2019 do 20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kiełpino

Od 18 lis 2019 do 21 lis 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych trzeba zawczasu zatroszczyć się o możliwość ochronienia przesyłki – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń pakunku warto wypełnić miękkimi częściami zabezpieczającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię stretch – zwłaszcza uwagę powinno się poświęcić elementom ze szkła oraz pamiętać, żeby zapełnić wolne miejsca w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia rzeczy folią, kluczowe jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudełka.

Jeżeli przewozimy duże tłukące się przedmioty na przykład szyby, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak i przed popękaniem. Łatwo tłukący się element owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie i czytelnie notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z takim samym komunikatem.

Małe szklane przedmioty np. kieliszki, butelki należy osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, na przykład żyrandole czy monitory, należy wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, jak np. ręczniki oraz gąbki.

Koszt transportu elementów łatwo tłukących się uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, trasy oraz daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, kiedy wymagamy użycia specjalnych tworzyw ochraniających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 złotych.