(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Szyba przednia auto (Nr 5289526)

Szyba przednia auto

Długość [m]:

1.4

Szerokość [m]:

0.3

Wysokość [m]:

1.3

Waga w kg (łączna):

25

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Szyba samochodowa, szkło

Opakowanie ładunku:

Brak

Budżet zlecenia [zł]:

150

Dystans: 318.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Zalesie Górne

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych trzeba wcześniej zatroszczyć się o możliwość osłonięcia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy zwyczajny karton. Niezajętą przestrzeń pakunku należy wypełnić gąbczastymi elementami zabezpieczającymi. Przedmiot dobrze jest zawinąć w folię stretch – w szczególności uwagę powinno się poświęcić przedmiotom szklanym i dodatkowo należy wypełnić puste miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia elementu folią, zasadnicze będzie także otoczenie elementu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudełka.

Jeśli transportujemy wielkie ze szkła przedmioty na przykład lustra, to należy ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed popękaniem. Szklany element okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle oraz drukowanymi literami umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym napisem.

Nieduże szklane przedmioty np. szklanki, butelki należy owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W dalszym kroku układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo układamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, na przykład żyrandole lub monitory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, takie jak bluzki oraz szmatki.

Koszt transportu elementów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania oraz daty realizacji paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, kiedy żądamy użycia specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła około 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 PLN.