(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Inne specjalnej ostrożności Dodano: 2018-02-21 13:52

Szyba samochodowa (Nr 2401128)

Szyba samochodowa

Długość [m]:

1.7

Szerokość [m]:

0.15

Wysokość [m]:

0.9

Waga w kg (łączna):

5.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

strech

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 612.00 km

Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

    Za przedmioty, których przewóz zobowiązuje do nadzwyczajnej uwagi uważa się przedmioty, które często ulegają uszkodzeniom oraz są delikatne i łamliwe. Zaliczamy do nich m.in. instrumenty muzyczne, elementy szklane, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz rzeczy zrobione z łamliwych materiałów. Pośród nierzadko przewożonych przedmiotów natrafimy na gitary, akwaria, szyby samochodowe, rzeźby, lustra oraz stoły bilardowe.

    Kwestia odpowiedniego osłonięcia transportu jest istotna. Warto użyć materiały zabezpieczające jak przykładowo: folia stretch, folia bąbelkowa lub kartony. Folii bąbelkowej i tekturę dobrze jest wykorzystać do ochronienia niedużych elementów – można je uzyskać w sklepie budowlanym lub w sklepach w sieci. Podczas gdy folia stretch używana będzie do zawinięcia całego przedmiotu. Do osłonięcia pakunku można wykorzystać również koce, styropian, gazety, ręczniki i taśmy.

Koszt transportu przesyłki o wyjątkowej ostrożności

    Cena przewozu paczki, która jest szczególnej ostrożności zależy od wagi oraz wielkości, a także od trasy pomiędzy punktem załadunku oraz punktem wyładunku. Na definitywny koszt może rzutować również potrzeba dostarczenia tworzyw osłaniających przez firmę transportową. Przykładowo, za przewóz lustra na trasie Gliwice – Warta zapłacono prawie 250 PLN. Tymczasem za transport zegara kominkowego z Holandii do Łodzi wydano kwotę 200 zł. Za przewóz rzeźby z kamienia na trasie Umianowice – Warszawa cena wyniosła 300 PLN.

Adres i termin nadania

Rybnik, Polska

Od 22 lut 2018 do 26 lut 2018

Adres i termin dostawy

Dąbrowa Białostocka, 16-200, Polska

Termin elastyczny