(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Szyby - 4 nie standardowe stojaki (Nr 5477958)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Stojaki. Szybami

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1404.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Miłoszyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, kruchych lub niewytrzymałych jest konieczność zawczasu zatroszczyć się o możliwość ochronienia paczki – w tym przypadku nie wystarczy standardowy karton. Wolną przestrzeń pakunku należy wypełnić miękkimi częściami osłaniającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię stretch – w szczególności uwagę powinno się poświęcić elementom łamliwym oraz pamiętać, żeby zapełnić wolne miejsca w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia elementu folią, znaczące będzie również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Kiedy transportujemy duże tłukące się przedmioty takie jak: szyby, to warto ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed zarysowaniem. Ze szkła element okręcamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle oraz czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z tym samym komunikatem.

Mniejsze szklane elementy na przykład kieliszki, lampki można owinąć niepotrzebnymi gazetami lub papierem. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo owijamy kryształy. W przypadku większych szklanych rzeczy, np. żyrandole lub telewizory, można wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, jak np. bluzki lub szmatki.

Koszt transportu elementów łatwo tłukących się zależy od wagi, formatów, trasy oraz terminu przewiezienia paczki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeśli chcemy, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Np., na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska kosztował niecałe 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 zł.