(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

szyna stalowa (Nr 6314735)

szyna stalowa

Długość [m]:

7.50

Szerokość [m]:

0.10

Wysokość [m]:

0.10

Waga w kg (łączna):

150

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

szyna stalowa 4 szt

Dystans: 175.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Starachowice

Od 9 lip 2020 do 11 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 10 lip 2020 do 14 lip 2020


Transport innych ładunków

Transport innych ładunków

Koszt transportu różnych towarów bywa uzależniony od wielkości ładunku, terminu przewozu jak również od odległości pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport towarów dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - stanowią podstawę, na której układa się niewielkie rzeczy lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem palety są palety euro. Na tych platformach zazwyczaj przewozi się artykuły spożywcze, paczki, materiały budowlane (na przykład farby, panele itd.), drzwi jak także produkty chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić pojazdem - Tirem i zapełnia jedynie część przestrzeni do załadunku. Przy takim typie transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do takiego rodzaju przewozu stosuje się różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – głównie przy przewozie towarów w postaci płynu i ładunków sypkich. W kontenerach można również przewozić drobnicę w opakowaniach – workach, kartonach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – pomaga w transporcie materiałów płynnych i kawałkowych – można rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu okien.