(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Szynszyla x 2 (Nr 7676267)

Waga
Sztuk
Szynszyla
1 kg
2
Łączna waga:
2 kg
Dystans
1110 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Lemvig

Od 21 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Malbork

Od 1 cze 2021 do 6 cze 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.