Szynszyla x 2 (Nr 7676280)

Waga
Sztuk
Szynszyla
1 kg
2
Łączna waga:
2 kg
Dystans
1555 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Lemvig

Od 23 maj 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Nottinghamshire

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.