(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 08:11

T4

(Nr 2329920)
T4

Marka i model:

Volkswagen T4

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 857.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Dübener Straße, Löbnitz, 04509, Niemcy

Od 31 sty 2018 do 18 lut 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny