(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

t5 (Nr 3285142)

Marka i model:

volksvagen t5

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 736.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Zelandia, Gadstrup

25 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Miechucino

13 paź 2018


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.