(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-07-25 10:21

Talerzówka

(Nr 3010020)
Talerzówka

Marka i model:

Famarol

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 197.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie jest przewozem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny swobodnie przemieszczać się po jezdniach, gdyż ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Utrudnienie stanowić może także nacisk osi pojazdów uprawnych, który przerasta reguły dozwolone dla większej części szos.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych posiadają należycie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć ciągniki uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przekracza dopuszczalne standardy rozmiarem lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu maszyn rolniczych

    Cena transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym elementem może być również termin przewozu.

Adres i termin nadania

Nowa Karczma, 83-407, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rogoźno, 64-610, Polska

Termin elastyczny