(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 23:01

tama z kołami yamaha tzr

(Nr 3008828)
tama z kołami yamaha tzr

Marka i model:

yamaha tzr

Waga w kg (łączna):

60.00

Budżet zlecenia [zł]:

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 222.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kępice, 77-230, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny