(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Taśmociąg (Nr 5973499)

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

120

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 284.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Waganowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Bielawy

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń jak i różnego sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który powinien porządnie ochronić sprzęt, aby uniknąć różnego rodzaju awarii, zadrapań i wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji transport maszyn i sprzętu wymienia się: spawarki, młoty, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, stelaże, kompresory, piece, maszyny czyszczące, suszarnie jak i wiele innych.

Cena transportu maszyn i sprzętu

Cena transportu urządzeń i sprzętu jest zależna przede wszystkim od gabarytu jak i ciężaru urządzenia oraz od odległości od punktu załadunku do punktu rozładunku. Głównie przewóz maszyn jest przewozem ponadgabarytowym i wymaga odpowiednich zaświadczeń oraz dużej wiedzy ze strony przewoźnika. W obrębie kraju śr. cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł/km. Przykładowo, transport maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju to cena 0,84-2,93 zł/km. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z ceną około 1,02 zł za kilometr.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu za granicą

Głównymi kierunkami w międzynarodowym transporcie maszyn lub sprzętu są Niemcy i Anglia. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu za jeden km przy trasie Polska – UK kosztuje 0,70 zł. Przykładowo, transport spawarki do Wielkiej Brytanii cena wyniesie średnio 0,23 zł za kilometr. Za to na trasie Polska – Niemcy za przewóz urządzeń poniesiemy koszt prawie 0,95 zł/km. Na tym odcinku za transport urządzenia typu oklejarka cena wynosi około 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki kosztuje 0,54 zł za kilometr.