(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Taśmociąg (Nr 7645879)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Taśmociąg
690 x 100 x 200 cm
500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
500 kg
Dystans
187 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Roszkowo

Od 13 kwi 2021 do 20 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Zbrachlin

Od 14 kwi 2021 do 20 kwi 2021


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe urządzenia rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa swobodnie jeździć po ulicach, ponieważ ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w UE. Problem powodować może jeszcze nacisk osi maszyn uprawnych, który przewyższa standardy dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych powinni dysponować należycie przysposobionymi lawetami, które są w stanie przetransportować urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przekracza dopuszczalne zasady wielkością lub wagą, wymagane będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu urządzeń uprawnych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest zależna od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt przewozu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze termin przewozu.