(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

taśmociąg x 2, maszyna do różyczkowania x 1 (Nr 7643889)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
taśmociąg
900 x 100 x 90 cm
900 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
taśmociąg
700 x 130 x 120 cm
700 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
maszyna do różyczkowania
250 x 150 x 200 cm
700 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
2300 kg
Dystans
573 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Oleszyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Klepary

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych niejednokrotnie bywa transportem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie urządzenia rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa zwyczajnie poruszać się po ulicach, bo ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w Europie. Komplikację powodować może jeszcze napór osi urządzeń rolniczych, jaki przekracza standardy dopuszczalne dla większej części tras.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie stosuje się naczepy rodzaju jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych powinni posiadać stosownie przystosowanymi lawetami, jakie są w stanie przewieźć maszyny uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeśli pojazd przewyższa możliwe standardy rozmiarem lub wagą, konieczne jest odebranie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników uprawnych

Cena przewozu pojazdu uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być także czas transportu.