(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tauran (Nr 5370126)

Tauran

Marka i model:

tauran

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2271.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 6 lis 2019 do 10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.