(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Tbg (Nr 5870924)

Marka i model:

Tbg 600

Długość [m]:

1.40

Szerokość [m]:

1.10

Wysokość [m]:

1.10

Waga w kg (łączna):

430

Dystans: 550.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Augustów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Sosnowiec

Termin elastyczny


Transport quada

Quady często są to kosztowne pojazdy i z tego powodu powinno się je naprawdę ostrożnie przewozić. Istotnym parametrem jest staranne zabezpieczenie quada przed zarysowaniem podczas przewozu.

Quady na ogół transportuje się przyczepą, jednak zdarza się również samochodem dostawczym lub większym pojazdem osobowym (transport ostatnim sposobem nie doradzamy, dlatego że podczas przewozu można uszkodzić zarówno quada oraz samochód osobowy).

Kiedy transportujemy quada na naczepie, należy unieruchomić go korzystając z 4 taśm mocujących. Nabywając pasy mocujące trzeba pamiętać, żeby nie kończyły się niezamkniętym hakiem, gdyż w czasie przewozu pojawiają się różnorakie wstrząsy i taki pas może normalnie się odhaczyć. Taśmy mocujące zrobione są z mocnego tworzywa, jednak w trakcie przewozu, ważne jest aby zwrócić szczególną uwagę, aby taśmy nie dotykały o żadne chropowate elementy, dlatego, że mogą się zużyć i rozedrzeć.

Kiedy przewozimy quad za pomocą auta dostawczego, także trzeba ładunek unieruchomić. Najłatwiej jest zrobić to przy pomocy pasów mocujących i dodatkowo dodać obijaki w taki sposób, żeby i quad i auto dostawcze nie ucierpiały w trakcie transportu. Przy transporcie quada przy użyciu innego samochodu, powinno się pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Trzeba to zrobić, dlatego że podczas transportu paliwo lub olej mogą się rozlać oraz wybrudzić samochód od wewnątrz. Takie warunki też obniżą komfort jazdy samego kierowcy.

W przypadku, gdy zamawiamy przewóz quada przez przewoźnika, należy upewnić się czy ma przystosowany sprzęt do załadunku oraz wyładunku.

Koszt przewozu quada najczęściej zależy od trasy jaką ma do przejechania pojazd. Gdy chcemy poznać realną cenę przewozu quada, możemy opublikować ofertę transportu na giełdzie transportowej takiej jak Clicktrans.pl, w której znajduje się tysiące firm przewozowych, które specjalizują się w takich przewozach.