Televizor po (Nr 6543119)

Televizor po

Długość [m]:

1.35

Szerokość [m]:

0.25

Wysokość [m]:

0.85

Waga w kg (łączna):

15

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Televizor

Dystans: 112.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Głuchołazy

Od 21 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Morawsko-Śląski, Ostrawa

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których transport zobowiązuje do nadzwyczajnej ostrożności uważa się paczki, które szybko ulegają defektom oraz bywają kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich np. dekoracje, rzeczy tłukące się, antyki, wyroby gliniane oraz przedmioty wykonane z delikatnych tworzyw. Wśród często przetransportowywanych przedmiotów natkniemy się na pianina, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia prawidłowego ochronienia przesyłki jest kluczowa. Dobrą praktyką jest wziąć surowce chroniące jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch oraz tektura. Folii bąbelkowej i tekturę najlepiej użyć do osłonięcia niedużych rzeczy – można je dostać w sklepie budowlanym lub w sklepach internetowych. Podczas gdy folia stretch stosowana jest do osłonięcia całego przedmiotu. Do osłonięcia pakunku można użyć również pledy, styropian, magazyny, ubrania i taśmy.

 

Cena transportu pakunku o wyjątkowej ostrożności

 

Cena transportu przesyłki, która wymaga nadzwyczajnej ostrożności zależy od ciężaru i wymiarów, a także od odcinka pomiędzy punktem załadunku oraz miejscem rozładunku. Na ostateczny koszt może mieć wpływ również niezbędność dostarczenia tworzyw ochraniających przez firmę przewozową. Na przykład, za transport lustra na trasie Warta - Gliwice zapłacono prawie 250 złotych. Natomiast za transport zegara kominkowego na trasie Holandia – Łódź kosztowało 200 PLN. Za transport rzeźby z kamienia na odcinku Warszawa – Umianowice zapłacono 300 PLN.