(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Telewizor (Nr 5961238)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

0.28

Wysokość [m]:

0.73

Waga w kg (łączna):

14

Liczba sztuk:

1

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Dystans: 2120.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Gateshead

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Termin elastyczny


Transport sprzętu RTV

Sprzęt RTV to na przykład telewizory i kina domowe, nagrywarki DVD, telefony komórkowe, urządzenia stereofoniczne, nagrywarki CD, wieże audio i mp4 oraz pozostałe sprzęty elektroniczne, które najczęściej stosuje się na terenie mieszkania.

Spakowanie urządzenia RTV

Obciążalność opakowania trzeba dopasować do wielkości i ciężaru sprzętu. Dobrą praktyką jest wykorzystać oryginalne pudełko sprzętu, które chcemy przetransportować. W sytuacji, kiedy już nie mamy dostępu do oryginalnego kartonu, przypilnujmy, żeby zapełnić wolną przestrzeń oraz uchronić się przed poruszaniem urządzenia w opakowaniu zastępczym. Przestrzeń powinno się napakować gazetami, folią stretch lub styropianem. Przed zapakowaniem sprzętu RTV wypadałoby owinąć go folią stretch, żeby uniknąć zarysowania. W przypadku mniejszych części, urządzenia osłania się używając styropian. Przy zastosowaniu sprzętów RTV o wielkich gabarytach, należy pamiętać, aby rozdzielić lub usunąć drobniejsze części, jak np. antenę czy przewody. Duże urządzenia rozstawia się na paletach, a potem owija folią bąbelkową tak, aby nie przesuwały się lub nie wystawały poza obrys palety.

Koszt przewozu urządzenia elektronicznego

Koszt transportu urządzenia elektronicznego uwarunkowany jest przede wszystkim od trasy paczki oraz jej wymiarów – rozpiętości, wysokości i wagi urządzenia. Kluczową sprawą jest także to, czy mamy oryginalne pudełko urządzenia RTV, czy też nie. Jeżeli urządzenie potrzebuje stosownego opakowania i osłony ze strony firmy transportowej, wtedy odbije się to również na ostateczny koszt przewozu.