(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Telewizor (Nr 6610456)

Telewizor

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

0.3

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

35

Liczba sztuk:

1

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1936.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Yorkshire, Leeds

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport sprzętu RTV

Urządzenia RTV to między innymi telewizory i radioodbiorniki, nagrywarki DVD, telefony komórkowe, sprzęty stereofoniczne, nagrywarki CD, wieże audio i mp4 oraz różnorodne urządzenia elektroniczne, które najczęściej stosuje się na terenie mieszkania.

Zapakowanie urządzenia RTV

Obciążalność pudełka należy dopasować do gabarytów i ciężaru urządzenia. Dobrą praktyką jest użyć oryginalne opakowanie urządzenia, które planujemy przewieźć. W sytuacji, jeżeli już pozbyliśmy się oryginalnego pudełka, przypilnujmy, aby zminimalizować wolną przestrzeń oraz ustrzec się przed przemieszczaniem sprzętu w opakowaniu zastępczym. Wolną lukę powinno się wypełnić gazetami, folią bąbelkową lub styropianem. Przed zapakowaniem urządzenia RTV warto poowijać go folią stretch, żeby zminimalizować możliwość uszkodzeń. W przypadku małych elementów, sprzęt zabezpiecza się używając styropian. Przy zastosowaniu urządzeń RTV o wielkich gabarytach, należy w głównej mierze rozczepić lub usunąć mniejsze części, przykładowo antenę lub przewody. Pokaźne urządzenia ustawia się na paletach, a potem okręca folią bąbelkową w taki sposób, żeby nie przesuwały się lub nie wychodziły poza obrys palety.

Koszt transportu urządzenia RTV

Koszt przewozu urządzenia RTV zależy głównie od trasy przesyłki oraz jej rozmiarów – obszerności, wysokości i wagi sprzętu. Kluczową sprawą jest również fakt, czy mamy oryginalne opakowanie urządzenia RTV, czy też nie. Gdy urządzenie potrzebuje odpowiedniego opakowania oraz osłony ze strony firmy transportowej, wówczas odciśnie się to także na ostateczny koszt przewozu.