(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Telewizor 55" w kartonie z Bergisch Gladbach do okolic Jeleniej Góry (Nr 5282854)

Długość [m]:

150

Szerokość [m]:

28

Wysokość [m]:

85

Waga w kg (łączna):

35

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Przewóz w bezpieczny sposób, TV musi być transportowany na stojąco.

Opakowanie ładunku:

Oryginalny karton

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 755.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bergisch Gladbach

18 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Jeżów Sudecki

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów szklanych, kruchych lub łamliwych warto z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość ochronienia przesyłki – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Wolną przestrzeń paczki warto zapełnić miękkimi częściami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię stretch – głównie uwagę trzeba poświęcić przedmiotom kruchym oraz dodatkowo należy zapełnić wolne miejsca w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia przedmiotu folią, istotne będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Jeśli transportujemy duże tłukące się przedmioty np. szklane półki, to powinno się osłonić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie oraz drukowanymi literami podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

Drobne szklane elementy na przykład kieliszki, butelki można owinąć starymi gazetami lub ubraniami. Następnie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą pakujemy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, na przykład żyrandole lub monitory, warto użyć dla dodatkowej osłony miękkie materiały, takie jak ubrania lub gąbki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych zależy od ciężaru, wymiarów, trasy i terminu przewiezienia paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli prosimy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Przykładowo, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt zaledwie 140 PLN. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 PLN.