(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-07-23 15:19

Telewizor kino domowe

(Nr 3001240)
Telewizor kino domowe

Długość [m]:

1.1

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

30.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

W paczce będzie telewizor więc nie można odbijać rzucać położyć na paczce coś ciężkiego

Opakowanie ładunku:

Karton folia bąbelkowa

Budżet zlecenia [zł]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1050.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie rzeczy szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych warto z wyprzedzeniem rozpatrzeć możliwość ochronienia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy jedynie karton. Pustą przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić gąbczastymi częściami zabezpieczającymi. Przedmiot bezpiecznie będzie owinąć w folię stretch – głównie uwagę powinno się poświęcić rzeczom pękającym i pamiętać, żeby wypełnić niezajęte miejsca w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia elementu folią, decydujące jest także otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

    Kiedy przewozimy duże tłukące się przedmioty przykładowo szklane półki, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed pęknięciem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle oraz czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

    Nieduże ze szkła elementy takie jak kieliszki, butelki należy owinąć starymi gazetami lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W podobny sposób pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, takich jak lampy czy monitory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, takie jak swetry oraz gąbki.

    Koszt przewozu elementów kruchych zależy od ciężaru, formatów, trasy i daty realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, kiedy życzymy sobie użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 zł. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Lębork, Polska

24 lip 2018

Adres i termin dostawy

Dronten, Holandia

26 lip 2018