(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-11 23:03

Telewizor plazmowy 59"

(Nr 2277816)

Długość [m]:

155

Szerokość [m]:

26

Wysokość [m]:

96

Waga w kg (łączna):

45.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Trzeba na miejscu zapakować TV do zastępczego kartonu, który po drodze do Niemiec będzie musiał być zabrany z miejsca docelowego.

Opakowanie ładunku:

Karton zastępczy

Budżet zlecenia [zł]:

250

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 723.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych lub łamliwych należy wcześniej przeanalizować możliwość osłonięcia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy jedynie karton. Pustą przestrzeń paczki trzeba zapełnić elastycznymi częściami zabezpieczającymi. Szkło dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – zwłaszcza uwagę trzeba poświęcić przedmiotom szklanym oraz dodatkowo należy zapełnić wolne przestrzenie w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia rzeczy folią, ważne jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Jeśli transportujemy duże tłukące się przedmioty przykładowo lustra, to warto zabezpieczyć je zarówno przed rozbiciem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

    Mniejsze ze szkła przedmioty takie jak szklanki, butelki należy owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą układamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, np. żyrandole czy telewizory, warto wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, takie jak swetry oraz szmatki.

    Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, formatów, odcinka do pokonania oraz daty realizacji paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeżeli życzymy sobie, aby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek niecałe 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 PLN.

Adres i termin nadania

Geestland, 27624, Niemcy

Od 22 sty 2018 do 28 sty 2018

Adres i termin dostawy

Jelenia Góra, Polska

Od 23 sty 2018 do 30 sty 2018