(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Tenere 700 (Nr 5293230)

Tenere 700

Marka i model:

Tenere 700

Waga w kg (łączna):

230

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2289.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Buchloe

14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.