Tenere 700 (Nr 5874689)

Tenere 700

Marka i model:

Yamaha Tenere 700

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1877.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 24 sie 2020 do 30 sie 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.