(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-15 15:47

Terrarium szane

(Nr 2287596)
Terrarium szane

Długość [m]:

100

Szerokość [m]:

40

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

6.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Karton, folia bąbelkowa, strecz

Budżet zlecenia [zł]:

70

Dystans: 368.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu elementów łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych przydałoby się wcześniej zatroszczyć się o możliwość osłonięcia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy zwyczajny karton. Pustą przestrzeń pakunku należy wypełnić elastycznymi częściami ochronnymi. Szkło dobrze jest zawinąć w folię stretch – wyjątkowo uwagę należy poświęcić przedmiotom kruchym oraz pamiętać, żeby wypełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz zabezpieczenia elementu folią, istotne będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

    Jeśli transportujemy wielkie szklane przedmioty na przykład szklane półki, to warto ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot zawijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z takim samym napisem.

    Drobne ze szkła przedmioty na przykład szklanki, butelki warto osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w ten sposób, aby nie dotykały się. W ten sam sposób owijamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, przykładowo żyrandole czy monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, przykładowo swetry oraz gąbki.

    Koszt transportu przedmiotów łatwo tłukących się zależy od wagi, formatów, odcinka do pokonania oraz daty realizacji przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, gdy życzymy sobie użycia specjalnych tworzyw ochraniających (jeśli zależy nam na tym, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował około 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

15 sty 2018

Adres i termin dostawy

Starachowice, 27-200, Polska

19 sty 2018